Inspirasjon

XL-BYGG styrker tilbudet i Trondheim med nytt byggevarehus på Sandmoen

Publisert 9. oktober 2025 • Sist endret 17. okt. 2025

XL-BYGG Sandmoen vil samarbeide tett med XL-BYGG Lade for å sørge for topp kompetanse, kunnskap og service til kunder på begge sider av byen.

ansatte på XL-BYGG Sandmoen i Trondheim
– Hos oss kan kundene forvente like god kunnskap og service fra hyggelige og flinke fagfolk som på Lade, et flott nytt anlegg og ikke minst en prima beliggenhet rett ved E6, forteller varehussjef Ketil Johansen.
Det er ikke uten videre at han kan love dette, fem av åtte ansatte på Sandmoen kommer fra nettopp Lade. Varehussjefen selv har bakgrunn både som lagersjef, leder for logistikksenteret og erfaring fra den daglige driften av byggevarehuset på nordsiden av byen.
Både proffkunder og selvbyggere kan med andre ord være trygge på at fagkompetansen er på plass hos XL-BYGG Sandmoen.
– Vi har tatt utgangspunkt i Lade-modellen og skalert det ned. Både åpningstider og varebeholdning i butikken er tilpasset proffen, selv om alle kunder er velkomne. Det innebærer at vi ikke har utstillinger her, men butikk og lager med drive-thru og pick-up-point, forteller Ketil.
– Selv om det bare er 15 minutter kjøretid mellom varehusene, har vi fått tilbakemeldinger om at vi har vært savnet på denne siden av byen. For de av kundene som holder til 10-15 minutter lenger sør vil det være mye arbeidstid å spare på å slippe å kjøre gjennom byen, ikke minst med tanke på kø, legger varehussjefen til.
dronebilde av XL-BYGG Sandmoen
varehussjef Ketil Johansen på XL-BYGG Sandmoen
kvinnelige ansatte hos XL-BYGG viser frem arbeidstøy

XL-BYGG vokser i Trøndelag

Til tross for at markedet har falt kraftig i Trøndelag i 2025, ser regionsdirektør Kristian Williamsen positivt på XL-BYGG sin utvikling i området.
– Vi har fortsatt vår kraftige vekst og trenger derfor et nytt anlegg rundt Stor-Trondheim. Det har også vært etterspurt fra våre kunder, og vi er glade for endelig å kunne åpne dørene på Sandmoen, forteller han.
Regionsdirektøren er full av lovord om gjengen som skal ta imot både proff- og privatkunder i det nye byggevarehuset.
– Alle har solid fagkompetanse i sitt segment, her møter du «et lag som e best på fag!».
Du finner XL-BYGG Sandmoen i splitter nye lokaler på en svært tilgjengelig beliggenhet, kun 50 meter fra E6. Mal Proff ligger i samme bygg, noe som betyr at vi kan tilby spisskompetanse både på byggevarer og maling på samme sted.
– Fagfolka og den kompetansen vi tilbyr i våre byggevarehus er nøkkelen til alt vi driver med i XL-BYGG. Det vil vi aldri gå på kompromiss med!
Tuva Bjørndal hos XL-BYGG Sandmoen
Tuva Bjørndal er blant fagfolka som jobber i butikken på XL-BYGG Sandmoen. Foto: XL-BYGG

Inviterer til åpningsfest

Torsdag 23. oktober klokken 10.00 blir det offisiell åpning av XL-BYGG Sandmoen med saging av planke, før det inviteres til åpningsfest med grilling og kake. Et godt utvalg leverandører vil være på plass denne dagen og tilby ekstra produktinformasjon.
– Vi ønsker både gamle og nye kunder, proffer og selvbyggere, hjertelig velkommen på åpningsdagen. Vi gleder oss til å åpne dørene, sier varehussjef Ketil Johansen.

Samarbeider tett med XL-BYGG Lade

Varehusene i Trondheim vil samarbeide tett, og all utkjøring av varer vil skje fra logistikksenteret på nordsiden av byen. På Lade finner man også flotte utstillinger på byggevarer, kjøkken, bad og garderobe.
– Hos oss får du samme gode service og fagkunnskap som på Lade – nå bare enda nærmere for mange, understreker Ketil Johansen.
Banner image